Topraklanma Nedir & Neden Önemlidir?

Topraklama hakkında çok soru geldiği ve topraklamanın önemini hatırlatırlatmak, her gün nasıl topraklanacağınıza dair bazı pratik ipuçları vermek için bu yazıyı hazırladım. Topraklama, mevcut enerji yüklemeleriyle daha kolay başa çıkmamıza yardım etmenin önemli bir parçasıdır.

Topraklanmak ruhsal yolu izleyen herkes için önemli bir beceridir, ancak Şifacılar, Sezgileri kuvvetli olanlar, Empathlar ve çok hassas insanlar için özellikle önemlidir.

Eğer topraklanmazsak, rüzgârdaki bir yaprak gibi oluruz: çok kırılgan ve çabucak dengemizi kaybedebiliriz.

Ancak topraklandığımızda büyük, güçlü bir ağaç gibi oluruz. Etrafımızda birşeyler olursa, bizi çok fazla etkilemez ve günlük yaşamımızda daha huzurlu ve dengeli hissedebiliriz.

Topraklama bizi Toprak Ana’ya yeniden bağlar ve bedenlerimizde tam olarak bulunmamıza yardımcı olur.

Topraklanmadığınızda Hissedebilirsiniz:

1.Baş ağrısı

2. Yorgunluk

3. Yaşamdan kopukluk

4.Kafa karışıklığı

5. Halsizlik

6. Baş dönnmesi

Bu duygular, sisteminizde enerji ya da manevi çalışma yapmaktan geçen aşırı enerjiniz olduğunda ortaya çıkabilir, bu tamamen normaldir!

Topraklanma (bazen Topraklama olarak adlandırılır), fazla enerjiden kurtulmanıza ve enerjimizi yeniden dengelemize yardımcı olabilir. Topraklama aynı zamanda, diğer eski duygularımızı bırakmamıza yardım etmenin yanı sıra, diğerlerinden topladığımız herhangi bir negatif enerjiyi serbest bırakmamıza yardımcı olur.

Vücudumuzun Dünya ile bağlantı kurmasına izin verdiğimizde, zihinsel, fiziksel ve duygusal refahımızı geliştirir ve daha sağlıklı ve net bir düşünce tarzı yaratırız. Canlılık, sağlık ve sağlıklı yaşam, Dünya ile topraklanmamıza izin vermenin yararlarıdır.

Kendimizi Topraklama Yolları

Ayaklarımızdan Dünya’dan merkez çekirdeğe doğru giden kökleri, aslında Dünya’nın çekirdeğine gelinceye kadar hayal edin / görselleştirin. Çekirdeği lav topu gibi hayal edebilirsiniz.

Örneğin çekirdeğe ulaştığınızda bir şeyler hissetmelisiniz. enerji patlaması, huzur hissi, sevgi vs. Bağlandıktan sonra, derin bir nefes alın ve enerjiyi vücudunuza çekin.

Bunu yapmanın iki yolu:

1. Ayakkabı ve çoraplarınızı çıkarın ve dışarıda çimlerin üzerinde durun.

2. Yukarıdakileri yapmak için çok soğuksa veya fazla zamanınız yoksa, tüm bedeninizle yere oturun.

Topraklanmanıza yardımcı olacak başka yollar da:

1. Bir ağaç ile bağlanın! Dışarı çıkın ve ellerinizi sizi çağırdığını hissettiğiniz bir ağaca koyun ve bırakmak istediğiniz enerjinin ağaca aktığını hissedin. Eski enerjinizi serbest bıraktıktan sonra, elleriniz tarafından vücudunuza emildiğini görselleştirerek ağacın enerjisini almayı isteyin. Yenildikten sonra, ağaca teşekkür edin.

2. Doğada zaman geçirin, oyun oynayın, yürüyüş yapın ya da biraz bahçe toprakla ilgilenin.

3. Plaj boyunca yalınayak yürüyün. Tuzlu su topraklanmak için en kolay araçtır. Dalgalar çok güçlü bir temizleme ve yenileme enerjisine sahiptir.

4. Siyah Turmalin, Kiyanit, Siyah Oniks veya Obsidiyen gibi topraklama kristalleri ile meditasyon yapın.

5. Yemek yemek topraklama için harika bir alıştırmadır. Önemli olan yediklerinize dikkat etmektir. Topraklanma için kök bitkileri tüketmeye özen gösterin. Bu çalışma, bize fiziksel bir bedenimiz olduğunu hatırlatır ve sindirim süreci enerjiyi Taç ve 3. Göz Çakralarımızdan uzaklaştırmaya yardımcı oluyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s