KENDİNE GERÇEKTE NE KADAR DÜRÜSTSÜN?

Gerçek kendini tanımak, sahip olabileceğin en önemli yetenektir. Kendini tanımak, kendine tamamen dürüst olmandan geçer. Kim olduğunu bildiğin zaman neyi nasıl yapman gerektiğini bilirisin, başkalarından zaten yapman gereken şeyi yapmak için izin istemezsin.

Kendine dürüst olduktan sonra, gerçek kendini tanımaya ve onun hayat bulmasına izin vermiş olursun. Evet, yaşam deneme yanılmalarla şekillenmesi gereken bir süreç, o yüzden bu süreci gerçek kendinin hataları, deneyimleri ve keyifleriyle şekillendir. Başkalarının olmanı istediği kişi olarak değil.

Kendine samimi ve dürüst olmak için, 1. Her zaman Gerçek hikayeni anlat. Daha değerli hissetmek, ilgi görmek veya sevgi dolu yaklaşımlar almak için hikayeni süsleme. 2. Kişisel zorluklarını ve başarısızlıklarını tartış. Hatırla,  insansın ve insan mükemmel olmak için değil, insanlığı deneyimlemek için burada. Zorluklar ve başarısızlıklar yaşamak , onlar karşısında kendini üzgün- umutsuz- depresif hissetmen doğal, onları gizlmek ve yokmuş gibi davranmak anormal olan. Ve emin ol herkes zorluklar ve başarısızlıklar yaşıyor. 3. Çevrenle daha derinden bağlantı kur. Etrafındakilerle samimi iletişim kurmaya başladığında, paylaşılanları duymayı değil gerçekten dinlemeyi deneyimleyecek ve onlarında seninle aynı durumları farklı açılarla, farklı şiddetlerde yaşadığının farkına varacaksın. Çevrenle kurduğun iletişim kendinle kurduğun iletişimin yansımasıdır. Diğerleriyle kurduğun derin bağ, kendinle kurmaya başladığın bağın ve kendini dinlemeye başladığının göstergesidir. Son olarak; 4. Gerçekte kim olduğunu anla, olmak istediğin kişiyi değil.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s